تلفن فروش : 09105245164

تلفن فروش : 09105245175


چگونه گل فروشی بزنیم

چگونه گل فروشی بزنیم

 

هر چند که کشورمان از لحاظ شرایط اقلیمی برای تولید گل و گیاه جز ۱۵ کشور نخست میباشد ولی در سالهای اخیر صنعت گل و گیاه با فراز و نشیب های فراوانی همراه بوده است .
با این حال گلفروشی باز هم جز مشغله های نسبتا درآمد زا بوده است. یکی از دلایلی که باعث شده بازار گل و گیاه بمانند دیگر اصناف به حالت رکود وتعطیلی نگراید عدم دسترسی و نفوذ اجناس چینی در این صنف (گل طبیعی)میباشد و البته ناگفته نماید که زیر شاخه بازار گل مصنوعی از هجوم اجناس چینی بمانند بسیاری از بازارهای اقتصادی در امان نبوده است.
هر چند که در سالیان اخیر فرهنگ خرید گل در ایران سیر صعودی داشته ولی از سویی دیگر با کاهش قدرت خرید مردم بازار گل هم تحت الشعاع این مسئله قرار گرفته است .

همه چیز درباره شغل گل فروشی

آیا عاشق شغل گل فروشی هستید ؟

برای راه اندازه یه فروشگاه گل در قدم اول باید عاشق این کار بود زیرا سختی های این کار در نیمه راه شمارا دلسرد و دلزده خواهد کرد.بطوریکه اگر فرد پر جنب و جوش و سحر خیزی نیستید عملا فکر راه اندازی فروشگاه گل را از سر بیرون کنید .
در قدم بعدی کسب حداقل تخصص در این زمینه میباشد که این تخصص و آگاهی فقط با قرار گیری در جریان این صنف و کار چند وقته در یک گلفروشی و یا بازار گل حاصل میشود همچنین  می توانید با گذراندن دوره هایی مثل گل آرایی و گرفتن مجوز از اتحادیه گل فروشان به بازگشایی مغازه اقدام کنید.

مهارتهای اولیه و لازم برای راه اندازی گل فروشی :

اینکه اسم و واریته انواع گل را بخوبی بیاموزید و اینکه کدام گل در کدام فصل سال موجود میباشد از نکات مهم و حائز اهمیت و مقدماتی برای هر فرد گلفروش میباشد .

یک گلفروش باید بداند که در کدام فصل کدامیک از گلها موجود میباشد و قیمت تقریبی انواع گل شاخه بریده را در فصل و مناسبات مختلف بخوبی درک کند تا بخوبی بتواند بازار را در دست گرفته و جوابگوی نیاز مشتری باشد .

نکته دیگر اینکه در چه ایام و مناسباتی(مانند شب عید , ولنتاین و روز مادر و..) بازار گلفروشی داغ و با افزایش تقاضا همراه میباشد و بالعکس در ماههایی همچون محرم , صفر و ماه رمضان بازار گل و گیاه با کاهش تقاضا و یقینا کاهش درآمد مواجه میباشد .
اگر فکر راه اندازی یک فروشگاه گل را در سر میپرورانید بد نیست بدانید که حداقل سرمایه لازم برای شروع کار حدود ۱۰۰میلیون تومان میباشد. البته قابل ذکر میباشد که در این صنف هرچه قوی تر وارد شوید نتیجه بهتری خواهید گرفت .
مکانی که برای این امر در نظر میگیرید باید حداقل ۲۰متر مربع و جز مناطق تقریبا پر رفت و آمد با جای پارک مناسب ماشین و مانور برای انواع گل آرایی ماشین عروس و انواع تاج گل ها باشد و در نظر بگیرید که  گل فروشی دارای محدوده خاصی است، یعنی باید محدوده فیزیکی بین دو مغازه گل فروشی ۵۰۰متر باشد و اگر این فاصله حفظ شود می توانید فعالیت صنفی خود را آغاز کنید.

در آخر باید بدانید که حتی اگر خودتان هم کم بیش تجربه ای در امر گل آرایی و گلفروشی کسب کنید استخدام فردی(حداقل ۱نفر) ماهر به دیزاین و گل آرایی امری ضروریست تا همانطور که شما هرروزه مسئولیت خرید گل و ملزومات را از بازار گل برعهده میگیرید این فرد یا افراد بتوانند در غیاب شما بخوبی جوابگوی نیازهای مشتری باشند.

http://sarlakflower.com

 

تعداد بازدید : 3308 نمایش

ارائه کننده : گل فروشی سرلک

تلفن : 09105245164

تلفن : 09105245175

فکس : 09105245164

وبسایت : Www.SarlakFlower.Com

آدرس : تهران ، بازار گل محلاتی

آمار


 1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 1 نفر
 2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 940 نفر
 3. بازدیدکنندگان امسـال : 746857 نفر


 1. انواع تاج گل ترحیم – تاج گل تسلیت – سبد گل افتتاحیه
 2. چگونه گل فروشی بزنیم
 3. قیمت گل در بازار گل محلاتی
 4. گل مناسب برای تاج گل تسلیت و ترحیم چیست ؟

پربازدیدترین


تاج گل فانتزی ترحیم با گل آنتوریوم لیلیوم تاج گل عروسی هفت طبقه فانتزی لیلیوم ارکیده سه متری تاج گل سه طبقه شیک فانتزی تسلیت آنتریوم ژربرا تاج گل برای مراسم ختم – تاج گل تسلیت چهار متری سبد گل ترحیم یک طبقه دومتری میکس سفارش تاج گل تبریک افتتاحیه دو طبقه لیلیوم تاج گل ترحیم بازار گل – تاج گل دو طبقه تزیین گل ماشین عروس بی ام و تهران سفارش تاج گل ترحیم دو متری – سایت تاج گل آنلاین در تهران – گل ترحیم یک طبقه تاج گل برای عرض تبریک – خرید تاج گل آنلاین – سفارش تاج گل محلاتی تاج گل مراسم جشن و افتتاحیه تک سبده تاج گل عروسی آنتریوم ژربرا کرزنتیا تاج گل ترحیم و تسلیت گلایل لیلیوم یک طبقه دومتری تاج گل افتتاحیه سه طبقه آنتریوم سه متری اورجینال باکس استوانه 20شاخه رز هلندی قرمز

پرسش


 1. علی نظری در فروش گل رز ایرانی عمده
 2. کریمی در تاج گل ختم دوطبقه پشت چوبی سه متری
 3. عباسعلی شیرکوند در تاج گل ترحیم آنتوریوم و لیلیوم سه متری
 4. رضا داوودی در تاج گل ترحیم سه متری گلایل آنتریوم دوطبقه
 5. شاهین در تاج گل ترحیم ارزان یک طبقه کلاسیک دومتری
 6. فرمانی در تاج گل ختم دوطبقه پشت چوبی سه متری
 7. تاج گل در تاج گل مجلس ختم دوطبقه سه متری گلایل لیلیوم آنتریوم

ارتباط با ما


بازار گل محلاتی

آدرس : تهران

تلفن : آقای سرلک 09105245164

تاج گل

تلفن : 09105245175طراحی سایت و سئو توسط 09356107101